امروز ۱ بهمن , ۱۳۹۶

Featured Posts

آخرین اصلاحات آمایش سرزمین استان کرمانشاه فاز اول (۱۳۹۶/۱۰/۰۱)

  به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه : حوزه معاونت برنامه ریزی سازمان آخرین اصلاحات فاز ...

ادامه مطلب

فراخوان انتخاب اولویت های پژوهشی دستگاه های اجرایی استان سال ۱۳۹۶

  به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه : دفتر آموزش و پژوهش های توسعه و آینده ...

ادامه مطلب

انتشار هشتمین فصلنامه داخلی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه : هشتمین فصلنامه داخلی سازمان منتشرشد . محتوی این ...

ادامه مطلب

برگزاری نشست خبری مهندس الیاسی بختیاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه.

  به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه : نشست خبری رئیس ست محترم سازمان مدیریت و ...

ادامه مطلب

بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ درسیصد و نود و هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه

  به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه : سیصد و نود و هشتمین (یازدهمین در سال ...

ادامه مطلب

بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ درسیصد و نود و هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه : سیصد و نود و هشتمین (یازدهمین در سال جاری ) صبح روز شنبه مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۰۲ در محل سالن تدبیر استانداری به ریاست استاندار محترم برگزار شد .

در این جلسه ابتدا مهندس الیاسی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به تشریح و تبین کامل لایحه بودجه سال ۹۷ که بعنوان اولین دستور کار این جلسه بود پرداختند سپس مصوبات مربوط به اعتبارات ارتقاء شاخص های توسعه اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت و در سومین و آخرین دستور کار جلسه نیز مصوبات دوازدهیمن ،سیزدهمین ، و چهاردهمین کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی توسط اداره راه و شهرسازی ارائه گردید .

در پایان جلسه مهندس بازوند استاندار محترم اظهار داشتند :

✔️ دولت در زمینه زلزله اعتبارات بسیار مناسبی به استان کرمانشاه اختصاص داده است و مجمع نمایندگان نیز یک اصلاحیه بسیار خوب در این زمینه در مجلس داشته اند که جای تقدیر بسیار دارد.

✔️ بودجه سال ۹۷ کشور یک بودجه کاهشی است که این کاهش شامل تمامی استان ها می شود. در این میان بودجه سال ۹۷ استان کرمانشاه نیز یک روند کاهشی داشته است که این کاهش با توجه به نرخ بالای بیکاری در کرمانشاه، قابل قبول نیست و برای اصلاح آن نیازمند رایزنی و پیگیری مداوم هستیم.

✔️ شوک زلزله باعث شد مدیران دستگاه های مختلف به صورت شبانه روزی درگیر این حادثه عظیم شوند و پیگیری ها برای افزایش بودجه دستگاه ها کمرنگ شود. ولی با این وجود این دستگاه ها و به ویژه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان باید این موضوع را با جدیت بسیار بیشتری پیگیری می کردند. البته هنوز فرصت هست و باید تلاش نمود از طریق ردیف های متفرقه این کسری ها جبران شود.

✔️ اصلاح این بودجه در صحن مجلس با توجه به رقابت فشرده میان استان ها، کاری بسیار دشوار است و باید در فرصت باقی مانده از طریق رایزنی با سازمان برنامه و بودجه و از طریق اصلاحیه این کاهش جبران انجام شود.

✔️ کاهش بودجه عمرانی کشور در سطح کلان یک تصمیم قابل پذیرش است ولی نباید این میزان کاهش بودجه عمرانی استان، بالاتر از میانگین کشوری باشد.

✔️ باید در روند تدوین و تصویب بودجه کشور وضعیت ویژه ی استان و نرخ بالای بیکاری آن در نظر گرفته شود.

✔️ در بودجه سال ۹۷ دو ردیف به مناطق زلزله زده و بافت فرسوده اختصاص داده شده که طبق توافق قبلی قرار است این ردیف ها به کرمانشاه اختصاص داده شود. برای اطمینان بیشتر باید با رایزنی با سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی از طریق اصلاحیه حتما نام کرمانشاه در این ردیف گنجانده شود.

✔️ رقمی که برای درآمدهای مالیاتی استان در نظر گرفته می شود باید با توجه به واقعیت های اقتصادی استان و به صورت کاملا کارشناسی تعیین شود.

✔️ استان کرمانشاه دارای یک نرخ بالای بیکاری است و در این شرایط وضعیت درآمدهای استان مطلوب نیست و تحقق این درآمدهای مالیاتی باید به شکلی باشد که به مردم، تولیدکنندگان و صنعتگران فشار نیاید زیرا اینکار با روح ستاد تسهیل مغایرت دارد.

✔️ تعیین بودجه بر اساس درآمد_ هزینه در صورتی کارشناسی است که زیرساخت های استانی در یک شرایط عادلانه فراهم شده باشد.

✔️ استان های دیگر در طول سال های جنگ زیرساخت های خود را با ارز ۷ دلاری فراهم کرده اند و در آن دوران کرمانشاه از این موهبت محروم بود و حتی زیرساخت های موجود هم تخریب شد. در این شرایط باید نظام درآمد_ هزینه باید با ضرایبی خاص در نظر گرفته شود و بخشی از درآمدهای مالیاتی استان های برخوردار، صرف توسعه استان هایی مانند کرمانشاه شود که در دوران جنگ محروم از ارز ۷ دلاری بوده اند.

✔️ وصول درآمدهای مالیاتی در استانی که مشکل بیکاری دارد نباید به شکلی باشد که به تولیدکنندگان فشار بیاورد.

✔️ شورای توسعه استان به زودی به ریاست وزیر کشور تشکیل می شود که موضوع عقب ماندگی های استان را به صورت ویژه دنبال می کند. این شورا فرصتی برای جبران کاهش بودجه استان از طریق ردیف های متفرقه است. نمایندگان و مدیران از فرصت ردیف های متفرقه به خوبی استفاده کنند.

✔️ موضوع ایجاد بندر خشک در کرمانشاه در ابلاغیه وزارت کشور قید شده است که بسیار دلگرم کننده است.

✔️ از هفته آینده جلسه ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده جایگزین ستاد مدیریت بحران در مناطق زلزله زده می شود. نشست های این ستاد به صورت هفتگی دنبال می شود.

✔️تسهیلات و کمک های بلاعوض بسیار مناسبی برای بازسازی مناطق زلزله زده در نظر گرفته شده است که باید از این فرصت برای ایجاد اشتغال در استان در استان بهره گرفت.

✔️پیمانکاران پروژه های مناطق زلزله زده باید از نیروهای بومی منطقه استفاده کنند تا بتوانیم از این فرصت برای اشتغال جوانان منطقه استفاده کنیم.